niedziela, 02 grudzień 2018 16:50

Poszukiwania zaginionej osoby w Iwoniczu

W mroźny, sobotni poranek (1 grudnia) uczestniczyliśmy w poszukiwaniach zaginionego mieszkańca Lubatowej. Wyjechaliśmy do działań w 6-osobowej obsadzie. Miejscem zbiórki był parking pod remizą w Iwoniczu. Przeczesywane były tereny Iwonicza w kierunku Miejsca Piastowego oraz w kierunku Klimkówki. W poszukiwaniach wykorzystano również quady, motocykle i samochody. Niestety po kilkugodzinnej penetracji terenu nie znaleziono zaginionego.

W dniu wczorajszym (24.09.2018) zostaliśmy dwukrotnie dysponowani do powalonych drzew. Oba zdarzenia były skutkami silnego wiatru, który nawiedził nasz region.

Około 38% wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce stanowią „niechronieni” uczestnicy ruchu drogowego. Na tę grupę należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ w przeciwieństwie do poruszających się samochodami, osoby te nie są osłonięte karoserią samochodu, nie mogą liczyć na działanie poduszek powietrznych ani pasów bezpieczeństwa. Postanowiliśmy zadbać o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów rozdając im opaski odblaskowe.

środa, 08 sierpień 2018 11:27

Akcja prewencyjna "JESTEM WIDOCZNY!"

Ochotnicza Straż Pożarna w Świerzowej Polskiej startuje z akcją "JESTEM WIDOCZNY!". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i wzrost świadomości związanej z byciem widocznym poprzez zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do noszenia odblasków. Strażacy z naszej jednostki w sposób czynny będą prowadzić działania prewencyjne.

W niedzielę 10 czerwca w Kobylanach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Chorkówka. Nasza jednostka wystawiła 3 drużyny - MDP dziewcząt, MDP chłopców i tradycyjnie drużynę seniorów. Rywalizacja pomiędzy jednostkami była zacięta.

W ubiegłą sobotę (19.05) delegacja naszej jednostki brała udział w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka, które tym roku odbyły się w Leśniówce. Podczas uroczystości podsumowano ubiegły rok oraz poświęcono i przekazano na wyposażenie jednostek OSP z terenu gminy Chorkówka sprzęt medyczny zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

lukresja verona garmazerka meblo sam

gex hol cellfast krosart