W dniu 22 czerwca 2017r zostaliśmy poproszeni o pomoc w wypompowaniu wody z wykopu w którym znajdować się może wrak samolotu Messerschmitt w Świerzowej Polskiej. Po godzinie 11 udaliśmy się na teren prac. Chwilę później przystąpiliśmy do pompowania wody. Do remizy wróciliśmy po dwóch godzinach a po godzinie 14 znowu pojechaliśmy pomóc, tym razem myliśmy wodą pod ciśnieniem wykopane elementy wraku.

W dniu dzisiejszym (17.06) od godz. 10:00 do 12:00 braliśmy udział w zabezpieczeniu trasy II Biegu Pamięci Ks. Prałata Jerzego Moskala w Zręcinie. W biegu udział wzięło około pięćdziesięciu biegaczy. Naszym zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Działania prowadziliśmy wspólnie z OSP Zręcin i OSP Szczepańcowa.

W dniu 6 czerwca o godzinie 23:35 zostaliśmy zadysponowani do pożaru suchej trawy w Świerzowej Polskiej przy ul. Krośnieńskiej. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pali się duże ognisko z deskami i belkami drewnianymi nieopodal zabudowań. Silny wiatr stwarzał ryzyko przeniesienia na nie ognia. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że drewno częściowo było pokryte lepikiem.

poniedziałek, 06 luty 2017 19:01

Zaproszenie na Walne Zebranie Sprawozdawcze 2017

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzowej Polskiej ma zaszczyt zaprosić wszystkich swoich członków czynnych, MDP oraz sympatyków jednostki na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w remizie OSP Świerzowa Polska w dniu 11.02.2017r o godzinie 18:00.

środa, 04 styczeń 2017 18:38

Pożar sadzy w Świerzowej Polskiej

We wtorkowe popołudnie (3.01) około godziny 16:40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym przy ulicy Krośnieńskiej w Świerzowej Polskiej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia przystąpiliśmy wspólnie z JRG PSP Krosno do wygaszania pieca centralnego ogrzewania oraz czyszczenia komina. Na szczęście obyło się bez większych strat. Działania zakończyliśmy o 17:30.