W dniu dzisiejszym (17.06) od godz. 10:00 do 12:00 braliśmy udział w zabezpieczeniu trasy II Biegu Pamięci Ks. Prałata Jerzego Moskala w Zręcinie. W biegu udział wzięło około pięćdziesięciu biegaczy. Naszym zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Działania prowadziliśmy wspólnie z OSP Zręcin i OSP Szczepańcowa.

W dniu 6 czerwca o godzinie 23:35 zostaliśmy zadysponowani do pożaru suchej trawy w Świerzowej Polskiej przy ul. Krośnieńskiej. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pali się duże ognisko z deskami i belkami drewnianymi nieopodal zabudowań. Silny wiatr stwarzał ryzyko przeniesienia na nie ognia. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że drewno częściowo było pokryte lepikiem.

środa, 04 styczeń 2017 18:38

Pożar sadzy w Świerzowej Polskiej

We wtorkowe popołudnie (3.01) około godziny 16:40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym przy ulicy Krośnieńskiej w Świerzowej Polskiej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia przystąpiliśmy wspólnie z JRG PSP Krosno do wygaszania pieca centralnego ogrzewania oraz czyszczenia komina. Na szczęście obyło się bez większych strat. Działania zakończyliśmy o 17:30.

wtorek, 27 wrzesień 2016 21:31

Świerzowa Polska: Pożar w kotłowni

We wtorek (27.09) strażacy zostali wezwani do Świerzowej Polskiej (gm. Chorkówka) gdzie miał miejsce pożar w kotłowni.