ospswierzowa@gmail.com
tel. 998 lub 112
wtorek, 25 wrzesień 2018 19:39

Usuwanie skutków silnych wiatrów w Świerzowej Polskiej

Usuwanie skutków silnych wiatrów w Świerzowej Polskiej fot. OSP Świerzowa Polska

W dniu wczorajszym (24.09.2018) zostaliśmy dwukrotnie dysponowani do powalonych drzew. Oba zdarzenia były skutkami silnego wiatru, który nawiedził nasz region.

Do pierwszego zdarzenia zostaliśmy zadysponowani o godzinie 9:14. Zgłoszenie dotyczyło powalonego drzewa (dąb) na jezdnię w Świerzowej Polskiej (ul. Podskale). Po przyjeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się, że drzewo tarasuje drogę. Niezwłocznie rozpoczęliśmy wycinkę powalonego drzewa. Do remizy wróciliśmy o godzinie 10:45.

O godzinie 11:07 znów zawyła syrena. Niespełna dwadzieścia dwie minuty po powrocie z poprzedniego zdarzenia zostaliśmy zadysponowani do następnego. Kolejne zgłoszenie dotyczyło powalonego drzewa (świerk) na niezamieszkały budynek w Świerzowej Polskiej (ul. Nadbrzeżna). Konar drzewa zawisł na dachu budynku powodując duże zagrożenie dla osób postronnych. Działania prowadziliśmy wspólnie z JRG Krosno. Na miejscu pracowali również policjanci. Powrót do remizy zanotowaliśmy o godzinie 11:45.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasi sponsorzy:

lukresja verona garmazerka meblo sam 

gex hol cellfast krosart