poniedziałek, 06 luty 2017 18:01

Zaproszenie na Walne Zebranie Sprawozdawcze 2017

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzowej Polskiej ma zaszczyt zaprosić wszystkich swoich członków czynnych, MDP oraz sympatyków jednostki na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w remizie OSP Świerzowa Polska w dniu 11.02.2017r o godzinie 18:00.

Już po raz szósty jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzowej Polskiej wydała swój kalendarz strażacki. W najbliższych dniach strażacy rozprowadzą go wśród mieszkańców naszej miejscowości. Kalendarz wykonany jest ze sztywnego papieru w formacie A3. W tym roku postanowiliśmy zmienić jego formę - teraz kalendarium jest na osobnej kartce przez co daty są bardziej czytelne. Na odwrocie zamieściliśmy porady dla mieszkańców.

piątek, 24 czerwiec 2016 09:19

Pilarka spalinowa na wyposażeniu jednostki

W dniu wczorajszym (23.06), nasza jednostka wzbogaciła się o pilarkę spalinową STIHL MS251.  Jest to pierwsza pilarka w naszej jednostce. Jej zakup stał się możliwy dzięki dofinansowaniu pochodzącemu z Nadleśnictwa Dukla, które przeznaczyło na ten cel 1000,00zł. Brakującą kwotę, tj. ponad 600,00zł dołożyliśmy ze środków własnych OSP. Pilarka będzie stanowić dodatkowe wyposażenie naszego samochodu GLBAw Peugeot Boxer.

sobota, 28 maj 2016 07:02

Procesja Bożego Ciała

Nasza jednostka zabezpieczała trasę przejścia procesji Bożego Ciała, która w tym roku prowadziła ze Zręcina do Świerzowej Polskiej. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa uczestników procesji wystawiliśmy również swój poczet sztandarowy.

W poniedziałek, 9 maja gościliśmy w Przedszkolu Samorządowym w Świerzowej Polskiej. Nasza wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci.  W trakcie spotkania zaznajomiliśmy dzieci z ciekawostkami związanymi ze strażą pożarną. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale zajmują się też innymi zagrożeniami.

Startpoprz.12nast.Zakończenie