W dniu 22 czerwca 2017r zostaliśmy poproszeni o pomoc w wypompowaniu wody z wykopu w którym znajdować się może wrak samolotu Messerschmitt w Świerzowej Polskiej. Po godzinie 11 udaliśmy się na teren prac. Chwilę później przystąpiliśmy do pompowania wody. Do remizy wróciliśmy po dwóch godzinach a po godzinie 14 znowu pojechaliśmy pomóc, tym razem myliśmy wodą pod ciśnieniem wykopane elementy wraku.

poniedziałek, 06 luty 2017 19:01

Zaproszenie na Walne Zebranie Sprawozdawcze 2017

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzowej Polskiej ma zaszczyt zaprosić wszystkich swoich członków czynnych, MDP oraz sympatyków jednostki na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w remizie OSP Świerzowa Polska w dniu 11.02.2017r o godzinie 18:00.

Już po raz szósty jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzowej Polskiej wydała swój kalendarz strażacki. W najbliższych dniach strażacy rozprowadzą go wśród mieszkańców naszej miejscowości. Kalendarz wykonany jest ze sztywnego papieru w formacie A3. W tym roku postanowiliśmy zmienić jego formę - teraz kalendarium jest na osobnej kartce przez co daty są bardziej czytelne. Na odwrocie zamieściliśmy porady dla mieszkańców.

piątek, 24 czerwiec 2016 11:19

Pilarka spalinowa na wyposażeniu jednostki

W dniu wczorajszym (23.06), nasza jednostka wzbogaciła się o pilarkę spalinową STIHL MS251.  Jest to pierwsza pilarka w naszej jednostce. Jej zakup stał się możliwy dzięki dofinansowaniu pochodzącemu z Nadleśnictwa Dukla, które przeznaczyło na ten cel 1000,00zł. Brakującą kwotę, tj. ponad 600,00zł dołożyliśmy ze środków własnych OSP. Pilarka będzie stanowić dodatkowe wyposażenie naszego samochodu GLBAw Peugeot Boxer.

sobota, 28 maj 2016 09:02

Procesja Bożego Ciała

Nasza jednostka zabezpieczała trasę przejścia procesji Bożego Ciała, która w tym roku prowadziła ze Zręcina do Świerzowej Polskiej. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa uczestników procesji wystawiliśmy również swój poczet sztandarowy.

Startpoprz.12nast.Zakończenie