ospswierzowa@gmail.com
tel. 998 lub 112
czwartek, 31 marzec 2016 16:33

Strażacka warta honorowa przy Grobie Pańskim

Strażacka warta honorowa przy Grobie Pańskim Wspólne zdjęcie strażaków z proboszczem parafii Zręcin ks. dr Wacławem Sochą - fot. OSP Machnówka

Tradycyjnie, jak co roku, druhowie z naszej jednostki wraz z druhami z OSP Machnówka i OSP Zręcin pełnili wartę honorową przy Grobie Pańskim. Jest to już wieloletnia tradycja podtrzymywana przez strażaków nawiązująca do pilnowania grobu Chrystusa przez rzymskich żołnierzy.

Strażacy dzierżą w ręku halabardę - to dawna broń dwuręczna używana był przez straż miejską i pałacową, posiada 2,5m styl drewniany zakończona głowicą, która ma w sobie trzy rodzaje broni w jednym: topór, hak i włócznia po środku. Dawniej hak był używany do ściągnięcia jeźdźca z konia. W czasach obecnych ta broń jest używana jako reprezentacyjna przez Gwardię Szwajcarską oraz przez Warty Honorowe strażaków przy Grobach Pańskich.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasi sponsorzy:

lukresja verona garmazerka meblo sam 

gex hol cellfast krosart