ospswierzowa@gmail.com
tel. 998 lub 112
wtorek, 12 kwiecień 2016 22:12

Upamiętnienie przez strażaków OSP 1050 rocznicy Chrztu Polski

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego upamiętnienia 1050 rocznicy Chrztu Polski. W czwartek (14.04) o godzinie 20:05 za remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzowej Polskiej zapłonie symboliczne ognisko. Organizatorami akcji w naszej miejscowości jest Ludowy Klub Sportowy "Jasiołka" Świerzowa Polska oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Świerzowej Polskiej.

Głównym założeniem wspólnej inicjatywy jest przemarsz przez Polskę Ognisk Ducha Świętego polegający na zapaleniu przez strażaków ochotniczych straży pożarnych w dniu 14 kwietnia 2016 r. od godz. 20.00 (zgodnie z mapą) ognisk w całym kraju, które rozpocznie zapalenie ognia przy krzyżu na Giewoncie.

- Chcemy przesłać od gór, od krzyża na Giewoncie, światło Ducha Świętego, które dotrze nad polskie morze w ciągu 35 minut - mówi Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan. O nietypowym pomyśle na uczczenie 1050. rocznicy chrztu Polski mówił w czasie konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Związku Podhalan w Nowym Targu.

Od godz. 20, w odstępach 5-minutowych, będą zapalane ogniska między poszczególnymi sektorami, na które została podzielona Polska. Na Giewoncie zostanie rozświetlony także krzyż. Pięć minut później ogień dotrze do Krakowa, a po pół godzinie ogniska będą już płonąć nad brzegiem Bałtyku.

Podsumowując:

Co? Ognisko upamiętniające 1050 rocznicę Chrztu Polski

Gdzie? Parking za remizą OSP w Świerzowej Polskiej

Kiedy? 14 kwietnia (czwartek), godz. 20:05

 

Zapraszamy wszystkich na uczczenie Jubileuszu Chrztu Polski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasi sponsorzy:

lukresja verona garmazerka meblo sam 

gex hol cellfast krosart