Do podziału bojowego naszej jednostki trafiło dzisiaj 6 sztuk nowoczesnych hełmów Rosenbauer Heros Titan. Są to obecnie jedne z najlepszych hełmów strażackich na świecie. Poza wybitnymi parametrami techniczno-użytkowymi charakteryzują się wyjątkowym komfortem użytkowania oraz futurystycznym wyglądem.

środa, 14 października 2020 15:55

Zalana droga w Świerzowej Polskiej

We wtorek (13.10) silne opady deszczu spowodowały zalanie ulicy Krzywej w Świerzowej Polskiej. Do działań zostaliśmy zadysponowani o godzinie 7:38. Po kilku minutach wyjeżdżamy z remizy 6-osobowym zastępem. Działania nasze polegały na przepompowaniu wody z rozlewiska do najbliższego rowu, na odległość ok. 140m. Do remizy wróciliśmy kilka minut przed godziną 9.

niedziela, 28 czerwca 2020 18:13

Liczne podtopienia w powiecie krośnieńskim

W dniu 27 czerwca 2020 r. zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków silnych opadów deszczu w powiecie krośnieńskim. O godzinie 20:35 wyjeżdżamy z remizy do miejscowości Jaszczew gdzie podejmujemy trzy interwencje związane z pompowaniem piwnic i garaży. Następnie udajemy się do miejscowości Jedlicze-Męcinka gdzie układamy worki z piaskiem aby zabezpieczyć mienie. O godzinie 22:34 udajemy się do miejscowości Moderówka gdzie zalanych zostało kilkanaście domów, przejazd kolejowy oraz DK19. Powrót do remizy o godzinie 2:35.

Od czwartku (16.04) obowiązuje konieczność zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Gmina Chorkówka informuje, że w najbliższych dniach do osób, które zgłoszą taką potrzebę, będą dostarczone maseczki ochronne, wielorazowego użytku. Wczoraj (18.04) strażacy z naszej jednostki dostarczyli maseczki mieszkańcom Świerzowej Polskiej, którzy zgłosili na nie zapotrzebowanie. Akcja prowadzona jest na bieżąco.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzowej Polskiej prowadzą na prośbę Wójta Gminy Chorkówka dezynfekcję wiat przystankowych. W ciągu najbliższych dni strażacy zdezynfekują wszystkie przystanki na terenie gminy. Akcja dezynfekcji kilkudziesięciu wiat przystankowych trwa od piątku (17 kwietnia).