Miejscowe zagrożenia

wtorek, 14 listopad 2023 12:58

Dwie plamy oleju w ciągu jednego dnia

W poniedziałek 13 listopada o godzinie 6:21 zostaliśmy zadysponowani do plamy oleju w Świerzowej Polskiej na ul. Szczepana. Działania prowadziliśmy wspólnie z zastępem z JRG Krosno oraz OSP Szczepańcowa. Jeszcze tego samego dnia o godzinie 20:48 zostaliśmy ponownie wezwani do plamy oleju na jezdni, tym razem na ul. Krośnieńskiej. Tam działania prowadziliśmy z zastępem z JRG Krosno.

W poniedziałek 9 października około godziny 7:40 doszło do zderzenia dwóch samochodów w Świerzowej Polskiej (gm. Chorkówka) tuż przy moście na Jasiołce.

W czwartek 7 września około godziny 15:00 doszło do zderzenia trzech samochodów na skrzyżowaniu dróg w Świerzowej Polskiej (gm. Chorkówka). Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

niedziela, 27 sierpień 2023 21:26

Silny wiatr powodem naszych interwencji

26 sierpnia byliśmy dwukrotnie wzywani do interwencji. Pierwsza z nich dotyczyła powalonego drzewa na ulicy Krośnieńskiej w Świerzowej Polskiej. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że zgłoszenie było fałszywym alarmem. Druga interwencja zlokalizowana była na ulicy Szkolnej w Świerzowej Polskiej gdzie konar drzewa spadł na chodnik blokując przejście.

poniedziałek, 06 marzec 2023 07:44

Samochód osobowy w rowie przy ul. Krośnieńskiej

W poniedziałek (6 marca) około godziny 5:40 służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym w Świerzowej Polskiej (gm. Chorkówka) na ulicy Krośnieńskiej. Kierująca renault na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do rowu. Według zgłoszenia kobieta nie mogła sama opuścić samochodu.