poniedziałek, 06 marzec 2023 07:44

Samochód osobowy w rowie przy ul. Krośnieńskiej

Samochód osobowy w rowie przy ul. Krośnieńskiej fot. Krosno112.pl

W poniedziałek (6 marca) około godziny 5:40 służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym w Świerzowej Polskiej (gm. Chorkówka) na ulicy Krośnieńskiej. Kierująca renault na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do rowu. Według zgłoszenia kobieta nie mogła sama opuścić samochodu.

Na miejsce natychmiast wysłano sekcję ratownictwa technicznego z JRG Krosno (GBAPrRt MAN, SRt Scania), miejscową jednostkę OSP Świerzowa Polska (GLBAw) oraz dwie najbliższe jednostki ze sprzętem hydraulicznym ratownictwa drogowego: OSP KSRG Szczepańcowa (GBARt) i OSP KSRG Krosno-Turaszówka (GLBARt).

Na szczęście kobieta opuściła pojazd o własnych siłach. Pomocy medycznej udzielili jej ratownicy medyczni SPPR Krosno. Na czas działań ratunkowych droga została zablokowana.

Policjanci WRD KMP Krosno wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

Jak informuje podkom. Paweł Buczyński z KMP Krosno, do zdarzenia doszło około godz. 5.30 w Świerzowej Polskiej na ul. Krośnieńskiej. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 41-leni kierująca renaultem, podróżując ul. Krośnieńską w kierunku Zręcina, na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechała do przydrożnego rowu i uszkodziła ogrodzenie jednej z prywatnych posesji. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Kierująca była trzeźwa.

 

krosno112.pl, fot. krosno112.pl

NASI PARTNERZY