niedziela, 24 marca 2019 18:22

Zabezpieczenie koncertu charytatywnego w Świerzowej Polskiej

17 lutego 2019r. w Hali Sportowej przy szkole w Świerzowej Polskiej odbył się Koncert Charytatywny dla małej Wiktorii Mikosz. Braliśmy czynny udział w zabezpieczeniu tego szczytnego wydarzenia. Na zakończenie odbył się pokaz fajerwerków. Podczas koncertu zebrano ponad 15 tys. zł dla chorej Wiktorii. Wystąpili m.in.: Zespół TOPORKI, Zespól BlueAngels oraz Grupa DEJW.

Wiktoria to 9-letnia dziewczynka, u której lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie zdiagnozowali guza kanału kręgowego. 1 czerwca 2018 roku przeprowadzona została operacja usunięcia guza, która przebiegła pomyślnie. Jednak wyniki badań histopatologicznych były wstrząsem dla całej rodziny – nowotwór złośliwy, tzw. Mięsak Ewinga. Wiktoria musiała poddać się chemioterapii i radioterapii, która jest ogromnym obciążeniem dla jej młodego organizmu. Rehabilitacja dziewczynki będzie bardzo długa i kosztowna.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwały lokalne jednostki OSP: Świerzowa Polska, Sulistrowa, Chorkówka, Machnówka i Szczepańcowa oraz Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna z Krosna.

Więcej informacji w artykule na portalu Krosno112.pl