niedziela, 19 kwiecień 2020 22:22

Dystrybucja maseczek dla mieszkańców Świerzowej Polskiej

Dystrybucja maseczek dla mieszkańców Świerzowej Polskiej fot. OSP Świerzowa Polska

Od czwartku (16.04) obowiązuje konieczność zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Gmina Chorkówka informuje, że w najbliższych dniach do osób, które zgłoszą taką potrzebę, będą dostarczone maseczki ochronne, wielorazowego użytku. Wczoraj (18.04) strażacy z naszej jednostki dostarczyli maseczki mieszkańcom Świerzowej Polskiej, którzy zgłosili na nie zapotrzebowanie. Akcja prowadzona jest na bieżąco.

Zgłoszenia należy dokonać u sołtysów swoich miejscowości, którzy przekażą te informacje Ochotniczym Strażom Pożarnym, odpowiedzialnym za dostarczenie maseczek pod wskazany adres. Prosimy o zgłaszanie się w pierwszej kolejności osób, które rzeczywiście potrzebują takiej pomocy, szczególnie tych należących do grupy podwyższonego ryzyka. Codziennie szyte są kolejne partie maseczek.

Maseczki dystrybuowane przez Urząd Gminy szyją pracownicy Gminnego Żłobka „Akademia Malucha”, a także Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu. Każda maseczka zabezpieczona jest folią, ale przed jej użyciem należy ją wyprać i przeprasować gorącym żelazkiem.

 

Gmina Chorkówka, fot. OSP Świerzowa Polska

NASI PARTNERZY