środa, 13 styczeń 2021 20:10

Dwie kolizje samochodów osobowych w Świerzowej Polskiej

Dwie kolizje samochodów osobowych w Świerzowej Polskiej fot. OSP Świerzowa Polska

W dniu 13 stycznia 2021 r. o godzinie 7:13 zostaliśmy zadysponowani do zderzenia samochodów osobowych w Świerzowej Polskiej na ul. Krośnieńskiej, nieopodal mostu na rzece Jasiołka. Po upływie czterech minut wyjeżdżamy do zdarzenia. Docieramy na miejsce jako pierwsi ze służb i potwierdzamy, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych a w jego wyniku oba samochody znajdują się na chodniku.

Na szczęście nikt spośród trzech pasażerów nie odniósł obrażeń. Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów oraz kierowanie ruchem drogowym na czas prowadzonych czynności przez policjantów.

Gdy drugi z uszkodzonych pojazdów znalazł się już na lawecie, doszło do kolejnej kolizji. Kierująca samochodem marki citroen zjechała w koleinę na drodze po czym jej samochód uderzył w policyjny radiowóz. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał. 

Do remizy wróciliśmy o godzinie 9:25.

 

Siły i środki biorące udział w akcji:
- OSP Świerzowa Polska - GLBM Peugeot Boxer
- OSP KSRG Szczepańcowa - GLBMRt Peugeot Boxer
- JRG Krosno - GBARtPr MAN i GBARt SCANIA
- 2x Zespół Ratownictwa Medycznego
- 2x patrol Policji
 

 

NASI PARTNERZY