sobota, 31 lipiec 2021 17:54

Nawałnica nad gminą Chorkówka

Nawałnica nad gminą Chorkówka fot. OSP Świerzowa Polska

W wtorek (27.07) nasza jednostka interweniowała łącznie sześć razy. Wszystkie zdarzenia były związane z usuwaniem skutków nawałnicy, która przeszła przez naszą gminę.

O godzinie 13:25 wyjeżdżamy sześcioosobowym zastępem do pierwszej interwencji. Zgłoszenie dotyczy zalanej posesji przy ul. Łukasiewicza w Zręcinie.

Po zakończeniu działań udajemy się do budynku remizy OSP w miejscowości Zręcin gdzie doszło do zalania garażu.

Następnie zostajemy zadysponowani do Chorkówki gdzie podejmujemy trzy interwencje związane z zalanymi posesjami i zagrożonymi budynkami. Układanie worków z piaskiem oraz pompowanie wody z zalanych działek prowadzimy wspólnie z OSP Chorkówka, OSP Machnówka, OSP Szczepańcowa oraz JRG Krosno. Działania w Chorkówce kończymy o godzinie 16:40.

Podczas powrotu do remizy zostajemy skierowani na ul. Klobassy-Zrenckiego w Zręcinie gdzie na drogę powalone zostało drzewo. Działania prowadzimy razem z OSP Szczepańcowa.

Do remizy wracamy o godzinie 18:00.