poniedziałek, 26 październik 2015 12:50

Pożar poddasza w Świerzowej Polskiej

Pożar poddasza w Świerzowej Polskiej fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

W niedzielę 25.10 około godziny 12:20 doszło do zwarcia instalacji elektrycznej i powstania pożaru na poddaszu murowanego domu jednorodzinnego położonego przy ulicy Szkolnej w miejscowości Świerzowa Polska (gm. Chorkówka). Do zdarzenia zadysponowano sekcję gaśniczą oraz podnośnik hydrauliczny z JRG Krosno, zastęp gaśniczy z OSP Szczepańcowa oraz zastęp miejscowej jednostki OSP Świerzowa Polska.

Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru, wyniesieniu z budynku części mienia oraz do przyjazdu Zespołów Ratownictwa Medycznego udzieleniu pierwszej pomocy dwóm kobietom, które przed przyjazdem strażaków próbowały ratować swój dobytek. Zastęp z OSP Świerzowa Polska został na miejscu po akcji ratowniczo-gaśniczej w celu monitorowania miejsca pożaru.

Siły i środki biorące udział w akcji:
- JRG KROSNO: GCBA Scania, GCBA Renault, SH30 Volvo
- OSP SZCZEPAŃCOWA: GBARt MAN
- OSP ŚWIERZOWA POLSKA: GLBAw Peugeot
- SPPR KROSNO: P1 Mercedes, P4 Mercedes
- POGOTOWIE ENERGETYCZNE
- POLICJA

 

Krosno112.pl
fot. Jakub Jastrzębski

NASI PARTNERZY