czwartek, 23 czerwiec 2016 10:40

Pożar siana w Świerzowej Polskiej

Pożar siana w Świerzowej Polskiej fot. Adam Hejnar

W piątek (17.06) około godziny 14:30 doszło do pożaru siana przy skrzyżowaniu ulic Podskale i Kmiecie w miejscowości Świerzowa Polska. Pożar został spowodowany pozostawieniem ogniska bez nadzoru. Trzy zastępy straży pożarnej musiało gasić pożar siana, który zagroził budynkom mieszkalnym przy ulicy Podskale.

Do pomocy zawodowym strażakom przyjechała miejscowa jednostka OSP Świerzowa Polska oraz zastęp z OSP KSRG Szczepańcowa. Strażacy w ostatniej chwili złapali ogień, kilka metrów przed krzewami i budynkiem. Na miejsce został wezwany patrol policji, ze względu na świadków, którzy widzieli mężczyznę, który podpalił ognisko i się oddalił.

W działaniach gaśniczych brały udział trzy zastępy straży pożarnej: JRG Krosno (Scania), OSP KSRG Szczepańcowa (MAN), OSP Świerzowa Polska (Peugeot).

krosno112.pl