środa, 21 styczeń 2015 21:39

Pożar sadzy w Świerzowej Polskiej przy ul. Polnej

Wczoraj (20.01) okoły godziny 16:10, strażacy z JRG Krosno oraz z OSP Świerzowa Polska interweniowali przy pożarze sadzy w kominie w jednym z domów przy ulicy Polnej. Po dojechaniu na miejsce zastępu z naszej jednostki, niezwłocznie przystąpiono do wygaszenia ognia w piecu centralnego ogrzewania. Do zdarzenia zadysponowano również zastęp z JRG Krosno.

Działania polegały na ugaszeniu i oczyszczeniu z palącej się sadzy przewodu kominowego, oświetleniu miejsca akcji oraz oddymieniu pomieszczeń. Dodatkowo rozwinięto jedną linię gaśniczą w celu zabezpieczenia przed ewentualnym pożarem innych elementów łatwopalnych.

W działaniach trwających do około godziny 18:40 brali udział strażacy z JRG Krosno (GCBA Scania) oraz OSP Świerzowa Polska (GLBAw Peugeot Boxer).

NASI PARTNERZY