sobota, 13 listopad 2021 10:50

Pożar samochodu osobowego w Świerzowej Polskiej

Pożar samochodu osobowego w Świerzowej Polskiej fot. OSP Świerzowa Polska

W czwartek 11 listopada o godzinie 3:23 zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodu w naszej miejscowości na ul. Krośnieńskiej. Po pięciu minutach wyjechaliśmy do zdarzenia sześcioosobowym zastępem. Na miejscu okazało się, że kierujący pojazdem marki volkswagen stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust drogowy. Pojazd zakończył jazdę na drodze i zaczął płonąć.

"Z relacji świadków wynika, że pojazdem podróżowała co najmniej jedna osoba - to mężczyzna, który opuścił pojazd o własnych siłach. Po tym jak samochód zaczął płonąć, kierowca próbował go ugasić, jednak bezskutecznie. Jeszcze przed przyjazdem służb oddalił się z miejsca zdarzenia." - relacjonuje portal Krosno112.pl

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru samochodu, kierowaniu ruchem drogowym na czas prowadzonych działań oraz usunięciu plamy ropopochodnej przy użyciu neutralizatora sintan oraz sorbentu.

Do remizy wróciliśmy o godzinie 5:54.

 

Siły i środki biorące udział w akcji:
- JRG Krosno - GCBARt Scania P400, GCBA Renault Kerax
- OSP Świerzowa Polska - GLBM Peugeot Boxer
- OSP KSRG Szczepańcowa - GLBMRt Peugeot Boxer
- ZRM - SPPR Krosno
- Policja - 2x

 

NASI PARTNERZY