sobota, 26 maj 2018 11:31

Gminne Obchody Dnia Strażaka i przekazanie sprzętu medycznego

Gminne Obchody Dnia Strażaka i przekazanie sprzętu medycznego Delegacja naszej jednostki z nowym zestawem ratownictwa medycznego OSP-R1

W ubiegłą sobotę (19.05) delegacja naszej jednostki brała udział w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka, które tym roku odbyły się w Leśniówce. Podczas uroczystości podsumowano ubiegły rok oraz poświęcono i przekazano na wyposażenie jednostek OSP z terenu gminy Chorkówka sprzęt medyczny zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16 na placu przed Domem Strażaka w Leśniówce. Wśród uczestników znaleźli się m.in. delegaci jednostek OSP, Komendant Miejski PSP w Krośnie st. bryg. Mariusz Bieńczak oraz jego Zastępca bryg. Zbigniew Nowak, Wójt Gminy Chorkówka Andrzej Koniecki wraz z zastępcą Dariuszem Batorem, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie dh Jan Kilar, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Chorkówce dh Kazimierz Gładysz, ksiądz Proboszcz oraz inni zaproszeni goście.

Na ręce delegatów z jednostek OSP przekazano specjalistyczny sprzęt medyczny zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Wkład własny Gminy Chorkówka to tylko 1%. Zakupiono 2 defibrylatory, 6 zestawów ratowniczych PSP-R1 (torba PSP-R1 z wyposażeniem, deska ortopedyczna, szyny Kramera) oraz 4 torby OSP-R1 z wyposażeniem. Łączna wartość sprzętu to 45.540,01zł.

Nasza jednostka otrzymała zestaw ratownictwa medycznego OSP-R1. Zestaw zapewnia udzielanie poszkodowanym na miejscu zdarzenia pierwszej pomocy medycznej przez wyszkolonych strażaków.

 

fot. archiwum OSP

NASI PARTNERZY