Z życia jednostki

środa, 17 lutego 2021 12:34

Przekaż nam swój 1% podatku

Nie musisz być strażakiem, żeby zostać bohaterem. Przekaż nam swój 1% podatku. Ciebie to nic nie kosztuje, a możesz uratować życie i mienie swoje oraz swoich najbliższych.

Już po raz kolejny jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzowej Polskiej wydała swój kalendarz strażacki. Od 1 grudnia br. nasi strażacy rozpoczną rozprowadzanie go wśród mieszkańców naszej miejscowości. W tym roku postanowiliśmy zmienić jego formę - na jednej stronie znajduje się kalendarium tradycyjne a na drugiej kalendarium z wyrywanymi miesiącami. Kalendarz został wydrukowany na twardym papierze w formacie A3 i został dodatkowo zafoliowany przez co zwiększy się jego trwałość podczas całorocznego użytkowania.

Do podziału bojowego naszej jednostki trafiło dzisiaj 6 sztuk nowoczesnych hełmów Rosenbauer Heros Titan. Są to obecnie jedne z najlepszych hełmów strażackich na świecie. Poza wybitnymi parametrami techniczno-użytkowymi charakteryzują się wyjątkowym komfortem użytkowania oraz futurystycznym wyglądem.

Ochotnicza Straż Pożarna w Świerzowej Polskiej zrealizowała zakup nowoczesnych ubrań specjalnych i sprzętu strażackiego. Dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dotacji z Gminy Chorkówka, udało się zakupić sześć kompletów ubrań specjalnych Scantex Raptor NXT Gold, motopompę szlamową Honda WT-30X oraz aluminiową drabinę nasadkową. W ramach programu "5000+ dla OSP" realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji został zakupiony zestaw dydaktyczny z kamerą termowizyjną SEEK Reveal FirePRO, natomiast dzięki środkom z Ministerstwa Sprawiedliwości i Gminy Chorkówka zakupionych zostało pięć par rękawic strażackich. Zakupiliśmy również dwie pary butów specjalnych, które zostały dofinansowane m.in. przez Nadleśnictwo Dukla.

Ochotnicza Straż Pożarna w Świerzowej Polskiej, na podstawie art. 4 pkt 8 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych zaprasza do złożenia oferty na sprzęt pożarniczy.