czwartek, 25 styczeń 2024 07:12

Zestaw ratownictwa medycznego PSP-R1 w naszej jednostce!

Zestaw ratownictwa medycznego PSP-R1 z tlenoterapią oraz deską ortopedyczną i szynami Kramera Zestaw ratownictwa medycznego PSP-R1 z tlenoterapią oraz deską ortopedyczną i szynami Kramera fot. OSP Świerzowa Polska

Ochotnicza Straż Pożarna w Świerzowej Polskiej zakupiła zestaw ratownictwa medycznego PSP-R1 z tlenoterapią oraz deską ortopedyczną i szynami Kramera. Pozyskany sprzęt posłuży do niesienia pierwszej pomocy w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego. Bardzo często to właśnie strażacy-ochotnicy pojawiają się na miejscu zdarzenia jako pierwsi. Jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia ratunkowego, strażacy-ratownicy muszą udzielić fachowej, pierwszej pomocy, gdyż w takich sytuacjach niekiedy decydują sekundy.

Warto nadmienić, że obecnie w naszych szeregach służy 7 osób, które ukończyły kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Osoby te uzyskały tytuł "ratownika" a wykorzystanie w pełni ich potencjału zależy przede wszystkim od posiadanego przez OSP sprzętu do ratownictwa medycznego.

Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z funduszu prewencyjnego PZU Życie S.A. - serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej jednostki w sprzęt, który w znaczny sposób podniesie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszej miejscowości jak i całej gminy.

NASI PARTNERZY