niedziela, 13 marzec 2016 21:33

Strażacka Jazda Nocą dla chorej Hani

Strażacka Jazda Nocą dla chorej Hani fot. Adam Hejnar

20 954 złote, kilka euro i pensów udało się zebrać do puszek podczas Strażackiej Jazdy Nocą. Akcja organizowana przez strażaków z rodzinnej miejscowości Hani - OSP Dobieszyn oraz portal Krosno112.pl przyciągnęła rekordową liczbę 117 zastępów straży pożarnej, służb ratowniczych oraz setki mieszkańców naszego województwa.

Z gminy Chorkówka na akcję charytatywną wyjechało 9 jednostek OSP - Zręcin, Żeglce, Machnówka, Świerzowa Polska, Bóbrka, Leśniówka, Faliszówka, Kopytowa i Kobylany. Po zbiórce w Zręcinie udaliśmy się kolumną do Jedlicza, na parking rafineryjny gdzie miała miejsca akcja.

Na dwie godziny przed rozpoczęciem akcji, na liście zgłoszonych jednostek widniała liczba 84, jednak na rafineryjnym parkingu pojawiło się o wiele więcej jednostek. Niektóre przyjeżdżały na dwa wozy. Obecne były jednostki z naszego powiatu, ale również z powiatów: strzyżowskiego, jasielskiego, brzozowskiego, dębickiego i sanockiego.

Po oficjalnym zakończeniu akcji, delegacja trzech jednostek: OSP Dobieszyn, OSP Krosno-Białobrzegi i OSP Świerzowa Polska udała się do rodzinnego domu dziewczynki, aby przekazać zebrane datki jej rodzicom.

Więcej o akcji Strażacka Jazda Nocą dla chorej Hani.

NASI PARTNERZY