wtorek, 13 marzec 2018 12:53

Noworoczne zakupy w naszej jednostce

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy nasza jednostka wzbogaciła się o nowy specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy i wyposażenie remizy. Pieniądze na zakupy pochodziły z różnych źródeł. Zakupy zostały zrealizowane w celu właściwego zabezpieczenia gotowości bojowej jednostki.

Za pieniądze pozyskane w grudniu 2017 roku od mieszkańców Świerzowej Polskiej podczas rozprowadzania kalendarzy oraz sponsorów udało nam się zakupić na przełomie grudnia 2017 roku i stycznia 2018 roku m.in.:

- latarki Mactronic M-FIRE AG (2szt)

- uprzęże asekuracyjne Protekt P30 (2szt)

- sorbent Damsorb 20kg

- przedłużacz bębnowy specjalistyczny Acar 35m

- taśma ostrzegawcza z napisem STRAŻ - 500mb

- gaśnica proszkowa GP4 ABC 4kg

- uchwyty narzędziowe do mocowania sprzętu na samochodzie

- naszywki - haftowane emblematy na ubrania specjalne i koszarowe - 20szt

Natomiast na przełomie 2016/2017 roku dzięki pieniądzom z różnych źródeł, w tym z rozprowadzania kalendarzy, doposażyliśmy się również w poniżej wymieniony sprzęt i wyposażenie:

- szafki ubraniowe (na 8 sztuk ubrań koszarowych)

- buty specjalne skórzane (3 pary)

- wąż tłoczny W-75-ŁA

- zestaw do czyszczenia przewodów kominowych (przepychacz stalowy 8mb, szczotka, kula mosiężna, lina do szczotki i kuli)

- gaśnica proszkowa GP4 ABC 4kg

- monitoring wizyjny (4 kamery z podświetlaczem IR, rejestrator HD, okablowanie)

- plastikowe pojemniki na sprzęt drobny do samochodu Peugeot Boxer GLBAw 0,2/0,4 (3szt)

W tym miejscu Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzowej Polskiej składa serdeczne podziękowania dla mieszkańców naszej miejscowości za życzliwość i pomoc finansową. Bez tego nie udałoby nam się pozyskiwać niezbędnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego i wyposażenia remizy. Podziękowania kierujemy również do Gminy Chorkówka za pomoc finansową i utrzymywanie naszej jednostki w gotowości bojowej.

Ogromne podziękowania składamy również dla naszych sponsorów:

- Cukiernia LUKRESJA Joanna Kuźniarowicz

- Agencja reklamowa KROSART Tomasz Penar