sobota, 11 sierpień 2018 13:27

Podsumowanie akcji prewencyjnej "JESTEM WIDOCZNY!"

Około 38% wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce stanowią „niechronieni” uczestnicy ruchu drogowego. Na tę grupę należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ w przeciwieństwie do poruszających się samochodami, osoby te nie są osłonięte karoserią samochodu, nie mogą liczyć na działanie poduszek powietrznych ani pasów bezpieczeństwa. Postanowiliśmy zadbać o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów rozdając im opaski odblaskowe.

W ciągu trzech dni rozdaliśmy dwieście opasek odblaskowych oraz ulotki informacyjne. Działania nasze były prowadzone od środy (8.08) do piątku (10.08) w godzinach wieczornych na ulicach Świerzowej Polskiej. Osoby napotkane przez nas nie kryły zdziwienia i zaskoczenia - każdy bardzo chętnie przyjął od nas element odlaskowy.

Dziękujemy, że chcecie być widoczni! Noście odblaski i dajcie się zauważyć bo życie mamy tylko jedno!

W tym miejscu chemy podziękować firmom, które wspomogły akcję:

- Agencja Reklamowa KROSART Tomasz Penar

- Pomoc Drogowa Auta Zastępcze GEX-HOL Waldemar Gąsiorowski

Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach i wzrost świadomości związanej z byciem widocznym poprzez zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do noszenia odblasków.

NASI PARTNERZY