czwartek, 16 grudzień 2021 18:46

Aparaty powietrzne w OSP Świerzowa Polska!

Aparaty powietrzne w OSP Świerzowa Polska! fot. OSP Świerzowa Polska

W tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Świerzowej Polskiej otrzymała prezent pod choinkę nieco wcześniej. Do naszej jednostki trafiły dwa nowoczesne aparaty powietrzne marki MSA.

Dzięki realizacji zadania publicznego ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w zakresie ratownictwa i ochrony ludności pn. „Wyposażenie wozów strażackich w ramach wspierania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich” zakupiono:

- aparat powietrzny MSA M1 Pro SL, sygnalizator bezruchu MSA MotionScout, maska MSA G1 - 2 kpl.

- butla kompozytowa MSA 6,8L/300 bar - 2 szt.

 

Całkowita wartość zamówienia to ponad 16 tysięcy złotych, w tym dotacja z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 12 tysięcy złotych, pozostałe środki to wkład własny jednostki.

Aparaty powietrzne używane są podczas pożarów oraz innych działań, przy których konieczna jest ochrona dróg oddechowych strażaka-ratownika. Dzięki aparatom zostanie poszerzony zakres możliwości działań naszej jednostki, zwłaszcza tych w trudnych i niebezpiecznych warunkach. Pozyskany sprzęt to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów strażackiego wyposażenia. 

 

Za szybką i sprawną realizację zamówienia bardzo dziękujemy firmie MAT-POŻ Pcim.

 

 

NASI PARTNERZY