Jednostka Operacyjno-Techniczna

6 lutego 2011r. powołano do życia Jednostkę Operacyjno-Techniczną, która składa się z doświadczonych strażaków-ratowników. Osoby te są odpowiednio przeszkolone i gotowe o każdej porze dnia i nocy do niesienia pomocy potrzebującym mieszkańcom naszej miejscowości jak i całej gminy Chorkówka. Organizowane szkolenia i ćwiczenia podnoszą sprawność bojową jednostki a także gwarantują fachowe działania ratowniczo-gaśnicze.

Zarząd jednostki biorąc pod uwagę stan osobowy członków jednostki, stan wyposażenia w środki transportu i inne wyposażenie oraz wymogi organizacyjno – techniczne określone w wytycznych w sprawie kategoryzacji jednostek operacyjno-technicznych Ochotniczych Straży Pożarnych stanowiąc załącznik nr. 1 do Uchwały Prezydium Zarządu Głównego cyt. Powyżej postanawia ustalić że powołana JOT – ŚWIERZOWA POLSKA będzie jednostką kat. IV i zakres jej działań będzie obejmował:

- działania ratownicze w czasie pożarów

- działania zabezpieczające w czasie innych działań ratowniczych

Skład osobowy JOT Świerzowa Polska

1. Grzegorz Buczyński - dowódca
(ukończone kursy i szkolenia: podstawowe strażaków-ratowników OSP, ratownictwo techniczne, kurs dowódców, kurs naczelników)

2. Maciej Dubis - strażak

3. Jan Gancarz - strażak

4. Michał Gancarz - strażak

5. Piotr Ginalski - strażak

6. Adam Hejnar - naczelnik OSP
(ukończone kursy i szkolenia: podstawowe strażaków-ratowników OSP, ratownictwo techniczne, kurs dowódców)