sobota, 18 kwiecień 2020 00:19

Dezynfekcja przystanków na terenie gminy Chorkówka

Dezynfekcja przystanków na terenie gminy Chorkówka fot. OSP Świerzowa Polska

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzowej Polskiej prowadzą na prośbę Wójta Gminy Chorkówka dezynfekcję wiat przystankowych. W ciągu najbliższych dni strażacy zdezynfekują wszystkie przystanki na terenie gminy. Akcja dezynfekcji kilkudziesięciu wiat przystankowych trwa od piątku (17 kwietnia).

Do działań używany jest specjalistyczny środek dezynfekujący, który dość szybko odparowuje i tym samym nie stwarza zagrożenia dla ludzi oraz zwierząt.

Strażacy z OSP Świerzowa Polska na ten cel zostali doposażeni w opryskiwacz spalinowy marki Stihl. Zakup został w całości zrealizowany z budżetu gminy. W tym miejscu chcielibyśmy złożyć władzom gminy Chorkówka serdeczne podziękowania za doposażenie naszej jednostki w tak bardzo ceniony i nowoczesny sprzęt, który ma bardzo szerokie zastosowanie w straży pożarnej. Można go używać m.in. do neutralizacji plam ropopochodnych lub gaszenia pożarów traw.

Krosno112.pl, fot. OSP Świerzowa Polska

NASI PARTNERZY