niedziela, 28 czerwiec 2020 20:13

Liczne podtopienia w powiecie krośnieńskim

Liczne podtopienia w powiecie krośnieńskim fot. OSP Świerzowa Polska

W dniu 27 czerwca 2020 r. zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków silnych opadów deszczu w powiecie krośnieńskim. O godzinie 20:35 wyjeżdżamy z remizy do miejscowości Jaszczew gdzie podejmujemy trzy interwencje związane z pompowaniem piwnic i garaży. Następnie udajemy się do miejscowości Jedlicze-Męcinka gdzie układamy worki z piaskiem aby zabezpieczyć mienie. O godzinie 22:34 udajemy się do miejscowości Moderówka gdzie zalanych zostało kilkanaście domów, przejazd kolejowy oraz DK19. Powrót do remizy o godzinie 2:35.

Podczas powyższych działań współpracowaliśmy m.in. z OSP Dukla, OSP Tylawa, OSP Długie, OSP Moderówka, OSP Dobieszyn, OSP Sulistrowa, OSP Faliszówka, OSP Podniebyle oraz JRG Krosno.

NASI PARTNERZY