niedziela, 13 luty 2022 10:38

Pożar zakładu meblowego w Świerzowej Polskiej

Pożar zakładu meblowego w Świerzowej Polskiej fot. OSP Świerzowa Polska

W piątkowy poranek, 11 lutego, o godzinie 6:44 zostaliśmy zadysponowani do pożaru zakładu meblowego w Świerzowej Polskiej. Po pięciu minutach wyjechaliśmy do zdarzenia w sile sześciu strażaków-ratowników.

"Po kilku minutach od zgłoszenia, pierwsi na miejscu byli strażacy z OSP Świerzowa Polska i zastęp JRG Krosno, którzy weszli do wnętrza budynku w aparatach powietrznych i szybko zlokalizowali miejsce pożaru. Dzięki działaniom strażaków pożar nie rozprzestrzenił się na inne budynki." - relacjonuje portal Krosno112.pl

W pożarze poszkodowany został mężczyzna, który próbował ugasić ogień przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowych. Na szczęście po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego okazało się, że nie doznał on poważnych obrażeń.

Warto nadmienić, że podczas tej interwencji pierwszy raz wykorzystaliśmy aparaty powietrzne, które niedawno zakupiliśmy na nasze wyposażenie. Do remizy wróciliśmy o godzinie 8:30.

 

Siły i środki biorące udział w akcji:
- JRG Krosno - GCBARt Scania P400, GCBA Renault Kerax
- OSP Świerzowa Polska - GLBM Peugeot Boxer
- OSP KSRG Szczepańcowa - GBARt Man
- ZRM - SPPR Krosno
- Policja - 1x

NASI PARTNERZY