środa, 22 listopad 2023 12:59

Pożar budynku mieszkalnego w Świerzowej Polskiej

Pożar budynku mieszkalnego w Świerzowej Polskiej fot. Krosno112.pl

Przed godziną 18:50 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Krośnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianej altanki przy budynku mieszkalnym w Świerzowej Polskiej przy ulicy Granicznej. Na miejsce natychmiast wysłano kilka zastępów PSP i OSP. W tym czasie w domu nie było właścicieli, a pożar zgłosili sąsiedzi.

Już po kilku minutach pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli miejscowi strażacy z OSP Świerzowa Polska oraz OSP KSRG Szczepańcowa. Niestety ogień bardzo szybko przedostał się na pobliski budynek mieszkalny: pożarem objęta była całkowicie altana ze składowanym drewnem, ściana budynku mieszkalnego i częściowo dach. Po chwili na miejsce dojechali zawodowi strażacy z JRG Krosno w sile dwóch zastępów.

Strażacy podali dwa prądy gaśnicze w natarciu. Już było wiadomo, że siły i środki są niewystarczające, dlatego wezwano na miejsce kolejne jednostki OSP. Na miejsce po chwili dotarli strażacy z OSP KSRG Krosno-Turaszówka i OSP Żeglce.

Z domowników nikt nie został ranny i nie potrzebował pomocy. Lekko ranny został jeden strażak. Działania trwały niecałe 5 godzin i zakończyły się przed północą.

W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło 38 strażaków oraz inne służby:
JRG Krosno (GCBARt Scania, GCBA Renault)
- OSP KSRG Szczepańcowa (GBA MAN)
- OSP KSRG Krosno-Turaszówka (GBA Mercedes, GCBA Jelcz)
- OSP Świerzowa Polska (GLBM Peugeot)
-  OSP Żeglce (GBA Renault)
-  Policja
-  Pogotowie Gazowe
-  Pogotowie Energetyczne

 

krosno112.pl, fot. krosno112.pl

NASI PARTNERZY